Писарєва Елла Анатоліївна

Писарєва Елла Анатоліївна

к. ю. н., доцент, в.о. завідчувача кафедри цивільного права і процесу Донецького національного університету імені Василя Стуса

«Вважаю, щоб стати справжнім юристом, одних знань недостатньо. Потрібно, перш за все, бути порядною і справедливою людиною…»

Профайл викладача: http://rang.donnu.edu.ua/?pg=kt&nu=159#search

Досягнення

  • Після закінчення (з відзнакою) у 1995 р. економіко-правового факультету Донецького державного університету майже 15 років працювала в навчальних закладах МВС України, пройшовши шлях від лейтенанта до підполковника міліції, від викладача до начальника кафедри.
  • У 2001 р. захистила кандидатську дисертацію за темою «Організаційно-правові основи діяльності університетів Російської імперії другої половини ХІХ ст.» у Національному університеті внутрішніх справ (м. Харків).
  • З вересня 2008 р. працює на посаді доцента кафедри цивільного права і процесу Донецького національного університету імені Василя Стуса. Керує юридичною клінікою «Цивільне право» Центру практичного навчання юридичного факультету. Своїм професійним кредо вважає слова видатного вченого і педагога В. Ключевського: «Чтобы быть хорошим преподавателем, нужно любить то, что преподаешь, и любить тех, кому преподаешь».
  • У 2012 р., як викладач цивільного права у вищому навчальному закладі, прийняла участь у Програмі «Відкритий світ» Організації Американських Рад з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS (American Councils) і отримала грант на поїздку до США по темі «Верховенство права». У 2015 р. пройшла тренінг «Методологія проведення зовнішнього незалежного оцінювання процесів забезпечення якості юридичної освіти» в рамках Проекту USAID «Справедливе правосуддя». У 2019 році прийняла участь у Інтерактивному семінарі-практикумі «Плекання етичного освітнього середовища та інтерактивного викладання правничих дисциплін» в рамках Проекту USAID «Нове правосуддя» та підвищувала кваліфікацію в Міністерстві освіти і науки України за спільною програмою з Міжнародною громадською організацією «Універсальна екзаменаційна мережа» за темою «Основи тестології та розробки тестових завдань».
  • Сфера наукових інтересів – спадкове право; проблеми відшкодування шкоди; верховенство права і права людини; історія і сучасний розвиток університетської освіти, зокрема, юридичної.
  • Є автором понад 50 наукових і навчально-методичних робіт, в тому числі співавтором двох посібників, чотирьох колективних монографій.